Vše, co bystě měli před nákupem vědět o rozložitelném nádobí

Evropská unie definitivně potvrdila zákaz prodeje jednorázových plastů. Co to znamená? Že skončí prodej brček, příborů a dalšího plastového nádobí na jedno použití. Zákaz začne platit v roce 2021. Řada firem jde ale zákazu naproti už dnes a plastové nádobí nahrazuje rozložitelným.
“Takže říkáte, že stačí plastový talíř nahradit rozložitelným?”
Tak jednoduché to není. Pokud rozložitelný kelímek vyhodíte do žlutého kontejneru na plasty, recyklační lince zaděláte na pěkné problémy a v nejhorším případě znemožníte recyklaci plastů úplně. Podobně jako jiné obalové materiály musíte i gastro obaly zkrátka vyhazovat na správné místo.
Proto klademe důraz na pečlivé vzdělávání. Ty nejčastější otázky nad rozložitelným nádobím jsme shromáždili na jedno místo:
Rozložitelné nádobí
1. Z čeho se rozložitelné nádobí vyrábí?
2. „Jednorázové nádobí, které je ekologické“ – není to protimluv?
3. V čem je rozložitelné nádobí lepší než plasty?
4. Proč je ekologické nádobí tak drahé?
5. Jak se nenechat oklamat produkty, které se jako eko jen tváří?

Nádobí z bioplastu PLA
1. Co je to PLA?
2. Jak se vyrábí PLA?
3. Co se dá z PLA vyrobit?
4. Může do mikrovlnky
5. Může do trouby?
6. Může do mrazáku?
7. Je odolné proti vodě?
8. Dá se recyklovat?
9. Jak dlouho trvá, než se rozloží?
10. Dá se kompostovat doma?
11. Jak poznám bioplast od plastu z ropy, když vypadají stejně?
12. Do jakého kontejneru patří PLA?
13. Není PLA nebezpečné pro lidi, kteří mají alergii na kukuřici?

1. Co je bagasa?
2. Jak se bagasa vyrábí?
3. Co se dá z bagasy vyrobit?
4. Může do mikrovlnky?
5. Může do trouby?
6. Může do mrazáku?
7. Je odolná proti vodě?
8. Dá se recyklovat?
9. Za jak dlouho se rozloží?
10. Dá se kompostovat doma?
11. Do jakého kontejneru bagasu vyhodit?
12. Můžu bagasu házet do papíru?

Rozložitelné nádobí
1. Z čeho se rozložitelné nádobí vyrábí?
Nejčastěji z rostlinných škrobů získaných z kukuřice, brambor, sóji nebo ze zbytků cukrové třtiny, kterým se říká bagasa. Někde se můžete setkat také s bambusovýmu listy, stebly pšenice, dřevem nebo klasickým papírem.
2. „Jednorázové nádobí, které je ekologické“ – není to protimluv?
Pokud máte dojem, že co je “ekologické” nemůže být zároveň “jednorázové”, tak vám rozumíme. Zlaté pravidlo šetrnosti je: čím déle a častěji obal používáte, tím šetrnější k přírodě je. Nejvíce totiž zatěžuje životní prostředí zpravidla výroba.
Od mnoha zákazníků ale víme, že pro některé bistra nebo společenské události není opakovaně použitelný obal životaschopnou volbou a rozložitelné nádobí je pro ně druhou nejlepší variantou. Proto si nemyslíme, že “jednorázové nádobí, které je ekologické” je protimluv.
3. V čem je rozložitelné nádobí lepší než plasty?
“Vyhrává” hlavně tím, že se vyrábí z obnovitelných zdrojů, které se nemohou vyčerpat jako ropa. Základní surovinou je někdy dokonce odpad z výroby, který by jinak skončil ve spalovně. V podobě rozložitelného nádobí dostává druhý život.
Druhou výhodou je 100% rozložitelnost – klasickou PETku najdete v lese pohozenou ještě za 100 let, kelímek z kukuřice jen stěží. A pokud ho po použití vyhodíte do správného kontejneru, může se v kompostárně rozložit dokonce do dvou měsíců!
4. Proč je rozložitelné nádobí tak drahé?
Je to pořád nováček na trhu… výroba se teprve rozjíždí, testuje, dodavatelů surovin je zatím málo. Zkrátka infrastruktura se neměla šanci za 10 let rozvinout tak, jako ropný průmysl za svou 150 letou historii.
Věříme, že si i přes vyšší cenu najdou své zákazníky už teď. A jakmile budou populárnější a žádanější, tím spíš se nám pořadí vyjednat u dodavatelů nižší ceny. Kartami rozhodně zamíchá i zákaz plastů v roce 2021.
A na závěr máme pro průkopníky dobrou zprávu. Průzkum Grapentine Company zjistil, že 59 % lidí nevadí zaplatit za kompostovatelné nádobí zaplatit více peněz.
5. Jak se nenechat oklamat nádobí, které se jako rozložitelné jen tváří?
Vybírejte produkty u ověřeného dodavatele, který vám ochotně prokáže původ produktu a ještě ho doložtí mezinárodně uznávanými certifikáty, jako je EN 13432, ASTM 6868.
My v MINTEKU nedáme dopustit na americkou značku Eco-products.
Proč zrovna oni? Rozložitelné gastro obaly vyrábí už 29 let. Nejvíce se nám ale líbí jejich přístup – vyrábí pouze rozložitelné nádobí. Ostatní firmy často nabízejí i plastové nádobí a “eko” variantu začali vyrábět jen proto, že si ji žádali zákazníci.
Další zavedené značky ekologického nádobí jsou Vegware nebo řada ecoecho od Duni. Důrazně naopak doporučujeme vyhýbat se výrobkům z Aliexpressu. Jejich původ je nejasný.

U nás koupíte ekologické nádobí, které má uznávaný evropský certifikát kompostovatelnosti EN 13432 a americký ASTM 6868.
Rozložitelné nádobí z bioplastu PLA

1. Co je to PLA?
Bioplast PLA (kyselina polymléčná – polylactic acid) se vyrábí z rostlin. Když ho držíte v rukách, od běžného plastu z ropy byste ho nejspíš ani nepoznali – je průhledný, odolný, pružný a ohebný.
Oproti ropným výrobkům má 3 výhody:
1. Jeho výroba není závislá na neobnovitelném zdroji – ropě.
2. Je 100% rozložitelný.
3. Neobsahuje chemikálie jako běžné plasty z ropy, takže při rozkladu neuvolní do přírody nic zlého.

2. Jak se vyrábí PLA?
Jednoduše a aniž bychom vás zatěžovali chemickými vzorečky takto: Aby se škrob změnil na PLA, vystaví se nejdříve vysoké teplotě, která z něj odloučí glokózu. Glokóza se pak fermenuje na mléčnou kyselinu, která se sbírá a polymeruje do podoby polymléčné kyseliny, tedy do PLA.

Zní vám to náročně? Máte pravdu. Pořád je ale jeho výroba energeticky o 65 % méně náročná než kdyby se dělal z ropy.

3. Co se dá z PLA vyrobit?
Téměř vše, co má být průhledné a nebude se vystavovat vysoké teplotě. Nejčastěji jsou to kelímky, průhledné misky, brčka nebo příbory,

4. Může do mikrovlnky?
Ne, mikrovlnami se PLA může zkroutit, začít prosakovat nebo dokonce vzplanout. Doporučujeme používat je maximálně do teploty 45 °C.
Vylepšená verze materiálu nazvaná CPLA, ze které jsou například příbory, vydrží více – 93 °C. Ani ty ale do mikrovlnky nedávejte.

5. Může do trouby?
Ne, PLA není určeno pro trouby. Doporučujeme výrobky z bioplastu PLA používat maximálně do teploty 45 °C.

6. Může do mrazáku?
Ano, ale… PLA je vhodné do teploty -20°C nebo dokonce -25 °C. Při tak nízké teplotě ale začne křehnout a mohl by při neopatrném zacházení prasknout. Do mrazničky ho proto dávejte s opatrností, naopak do lednice bez starostí – tu snáší skvěle.

7. Je odolné proti vodě?
Ano. Podobně jako klasický plast udrží vodu velmi dlouho.

8. Dá se recyklovat?
Ne, bioplast PLA se dá pouze kompostovat. Přírodní cyklus se proto uzavře tím, že se materiál rozloží a vrátí do půdy to, co si z ní vzal.

9. Jak dlouho trvá, než se rozloží?
Za 45-90 dnů. Nejrychleji se PLA rozkládá, že když se dostane do do vlhkého, teplého, provzdušněného prostředí se spoustou půdních bakterií a hub. Takové prostředí dneska umí spolehlivě zajistit jen průmyslové kompostárny.
Pokud byste PLA kompostovali doma, zahrnuli ho pouze hlínou nebo volně pohodili v přírodě, bude rozklad probíhat pomaleji – v řádech měsíců až let.

10. Dá se kompostovat doma?
Ne, nedoporučujeme to. Proč? Rozkládalo by se pomaleji než v průmyslové kompostárně, která umí navodit dostatečně teplé, vlhké a provzdušněné prostředí. To neznamená, že se PLA nikdy nerozloží. Rozklad jen bude trvat o poznání déle.

11. Jak poznám bioplast od plastu z ropy, když vypadají stejně?
Zkontrolujte tzv. recyklační značku, který vypadá takto: ♻. Najdete ji zpravidla na dně produktu a skládá se z čísla a zkratky:
● PLA produkty poznáte podle čísla 7 a textu “PLA” nebo “OTHER”.
● “Ropné” produkty poznáte podle jiných čísel, nejčastěji 5 a textu “PP”

12. Do jakého kontejneru patří PLA?
Správně do hnědého kontejneru na bioodpad, protože jedině tak se dostane do průmyslové kompostárny. Bohužel v České republice mohou mít kompostárny s PLA produkty problém a pletou si je s plastem. Špatně proto neuděláte, když PLA vyhodíte alespoň do směsného odpadu. Věříme, že tento problém se brzy vyřeší.

13. Není PLA nebezpečné pro lidi, kteří mají alergii na kukuřici?
Ne. Kukuřičný alergen se během výroby ničí, proto jsou PLA produkty bezpečné pro lidi trpící alergií na kukuřici.

Rozložitelné nádobí z bagasy – cukrové třtiny
1. Co je bagasa?
Ukázkový příklad upcyklace – jinými slovy, když z něčeho, co byl dříve odpad, vyrobíte užitečnou věc. Bagasa je totiž odpad, který zbyl po výrobě cukrové třtiny. Je neprůsvitná, zpravidla béžová až bílá a příjemná na dotyk. Ostatně podívejte se na fotku.

Vlevo sklizená cukrová třtina, uprostřed bagassa a vpravo konečný produkt.

2. Jak se bagasa vyrábí?
Bagasa pochází z cukrové třtiny (Saccharum officinarum) – víceleté traviny, která je velká, nenáročná, roste bez přihnojování a zavlažování a obsahuje 20 % cukru. Potkáte ji jen v tropických oblastech, vyžaduje totiž jediné, teplotu nad 30 °C.
Jak z cukrové třtiny vznikne bagasa? Poté, co cukrovar vylisuje ze stébel třtiny šťávu, zůstane bagasa. Než se objevila příležitost udělat z ní něco užitečného, pálila se jako odpad.
Bagasa se pak mechanicky drtí, promývá vodou a nakonec lisuje do plátů podobně jako ručně vyráběný papír. Z plátů se pak lisují různé gastro obaly a jednorázové nádobí.

3. Co se dá z bagasy vyrobit?
Téměř cokoliv, co má být neprůhledné a musí vydržet teplo. Například menu boxy, talíře, tácky a misky.

4. Může do mikrovlnky?
Ano, odolává teplu podobně jako papír. Extrémně horká jídla sice mohou způsobit, že materiál ztratí pevnost, přesto je to jeden z nejlepších materiálů, který zvládne vysoké teploty. Maximální teplota není uvedena.

5. Může do trouby?
Ne, dá se pouze krátce ohřívat v mikrovlnce. Teploty v troubě jsou příliš vysoké a po dlouhou dobu – jídlo proto přemistěte do nádoby vhodné do trouby.

6. Může do mrazáku?
Ano, obaly z cukrové třtiny můžete ukládat do lednice a mrazničky. Doporučujeme to pouze na krátkou dobu zhruba 24 hodin. Při dlouhodobém uskladnění může materiál ztrácet svou sílu, protože začne nasávat vlhkost.

7. Je odolná proti vodě?
Krátkodobě ano, ale po zhruba 12 až 24 hodinách (záleží na typu jídla) začne materiál nasakovat vlhkost a měknout. To už má ale většina lidí jídlo dávno snědené.

8. Dá se recyklovat?
Ne, bagasa se dá jen kompostovat. Přírodní cyklus se proto uzavře tím, že se materiál rozloží a vrátí půdě to, co si z ní vzal.

9. Za jak dlouho se rozloží?
Za zhruba 45-60 dnů, pokud jsou v dostatečně teplém a vlhkém prostředí, jaké dokáže navodit průmyslová kompostárna.
Pokud byste ji zahrnuli jen hlínou na domácím kompostu nebo ji volně pohodili v přírodě, bude rozklad probíhat pomaleji – měsíce nebo dokonce roky. Dobrou zprávou je, že bagassa neobsahuje toxické látky, které by při rozkladu znečišťovali půdu.

10. Dá se kompostovat doma?
Ne, k domácímu kompostování ji nedoporučujeme. Naše výrobky jsou certifikované pouze pro průmyslové kompostárny. Na domácím kompostu by se sice také rozložily, trvalo by to ale podstatně déle.
Cukrová třtina se nejrychleji rozkládá, když se dostane do vlhkého, teplého a provzdušněného prostředí, kde je hodně bakterií. Tam je jí nejlépe. Takové podmínky umí dneska zařídit jen průmyslové kompostárny.

11. Do jakého kontejneru bagasu vyhodit?
Do hnědého kontejneru na bioodpad, protože jedině tak se dostane do průmyslové kompostárny. Pokud ho nemáte po ruce, neuděláte špatně, když ji vyhodíte alespoň do směsného odpadu.

12. Můžu bagasu házet do papíru?
Ne, bagasa sice papír připomíná, do modrého kontejneru na papír ale nepatří. Recyklační linky byste tím mohli znečistit. Nejlepší je vyhodit bagasu do hnědého kontejneru na bioodpad.
Ekologické nádobí je o tom být správně informovaný
Pokud chcete, aby si vaši zákazníci mohli odnést jídlo s čistým svědomím, máte dnes z čeho vybírat. Některý biomateriál je dobrý na teplá jídla (bagasa), jiný na studená (PLA). Výroba některých je skvělou inovací (bagasa), výroba jiných je pořád náročná (PLA), ale ropu přesto překonává.
Ať nakonec vyberete jakýkoliv materiál, všechny by měly skončit na místě, pro který byly vyrobené: v průmyslové kompostárně, která se postará o uzavření životního cyklu.
Jaké z toho plyne ponaučení?
● Čtěte pečlivě popisy a vyberte produkty určené pro váš záměr.
● Zajistěte, aby zákazníci mohli použité obaly správně třídit.
● Pokud to nejde, informujte alespoň zákazníky o tom, jak obaly správně třídit.
Ozvěte se nám, rádi vám pomůžeme vybrat správný produkt.